Bahçe Dekorasyonunda Geri Dönüşüme Yönelik Kendin Yap Fikirleri

Kendin yap projeleri, ev ekonomisine katkı ve bir şeyleri yapabileceğine olan inancı artırmasından dolayı artık evlerin vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Bahçenizde kullanabileceğiniz kendin yap projeleri ile hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak hem de geri dönüşüme katkı sunmuş olacaksınız. Birbirinden farklı kendin yap fikirleri ile bahçenize renk katarken çocuklarınızı da bu sürece dahil ederseniz onların kendilerine olan güveni ve el becerilerini geliştirmiş olursunuz.

Taşlarla Kurbağa Yapın

Bu kendin yap fikrinde taşları boyayarak, tamamen hayal gücüne bağlı yapabileceğiniz dekoratif aksesuar ile bahçenizi daha renkli bir hale çok az harcama yaparak kavuşabilirsiniz.

Ağaç Gövdelerini ve Köklerini Süsleyebilirsiniz

Ağaçların gövdeleri ve kök kısımları size ilham verebilir. Bu örneklerde olduğu gibi gövdesini peri masallarında ki bir ev haline getirebilirsiniz. Kök kısımı için, taşlar ve çiçekler ile bahçeye çok güzel bir görünüm katabilirsiniz.

Eski Oyuncakları Saksı Yapın

Çocukların artık kullanmadıkları ya da bozulan oyuncakları bahçede kullanabilirsiniz. Bu örnekte olduğu gibi sakısı yaparak güzel bir geri dönüşüm sağlamış olursunuz.

Küçük Bahçeler için Saksı Stantları Kullanın

Küçük bahçeler her zaman düşündüklerimizi yaparken bizi kısıtlarlar. Bu kısıtlamaları alanı daha verimli kullanarak aşabilirsiniz. Saksı standları son yıllarda çok moda bir dekorasyon aracı olarak kullanılıyor. Bu stantlar size mevcut alanı daha verimli kullanma imkanı sunarken bahçe dekorasyonu yaparken şık bir görüntü de sunuyor.

Saksılar ile Çılgın Hırsızlar Karakterleri Yapın

Saksıları birleştirerek çocuklarınız sevdiği çizgi karakterleri yapabilirsiniz. Saksılar ile sadece çizgi karakterleri değil hayal gücünüze bağlı olarak her istediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Kütük Parçalarını Saksı Olarak Kullanın

Bahçeden kendin yap fikirleri yaparken bahçedeki odun parçalarını şık saksılara da dönüştürmek mümkün.

Taşlarla Bahçe Havuzu ve Şelale

Bahçede su olmazsa olmaz diyenlerdenseniz bu havuzlar tam sizlik. Taşlar ile yapacağınız küçük süs havuzları ile şık ve doğal bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Taşlarla Bahçe Yolu

Bahçede en çok düşündüren konu yol yapımıdır. Basit ve sıradan yollar size çok özenilmemiş bir park görüntüsü ile karşı karşıya bırakabilir. Bunun erine deniz taşları ve doğada bulabileceğiniz taşlar ile bu yolları kendiniz yapabilirsiniz.

Eski Oto Lastiklerini Geri Dönüştürün

Lastikler eskidikleri zaman yenileri ile değiştiriyoruz ve bu eski lastikler bir sorun olabiliyor. Bunlar o kadar çok ki artık her yerde görmeye alıştık. Bu lastikleri bahçeniz için çok şık saksılara dönüştürerek geri dönüşüme katkı sağlarken, güzel bir bahçe dekorasyonu da yapabilirsiniz.

Paletler ve İplerle Salıncak Yapın

Bahçenizde salıncak için uygun bir ağaç var ise bu salıncaklar tam size göre. Eski kullanılmayan paletler ile yapacağınız salıncakları çocuklarınız çok sevecekler. Bahçesinde salıncak için uygun ağaç olmayanlar üzülmesin, bahçenize salıncak için özel bir düzenek ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Duvarları Saksılar için Kullanın

Bahçeniz küçük ve çok fazla çiçeğiniz var ise boş duvarları saklılar için kullanabilirsiniz.

 

Daha Güzel Saksı Düzenlemeleri Yapın

Sakılar bahçelerin olmazsa olmazlarıdır. Saksıları öyle yan yana koyarak çok güzel olmayan düzenlemeler yerine bu örneklerde olduğu gibi farklı saksı düzenleri ile çok güzel bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Eski Tahta Makaraları Saksı Yapın

Eski tahta kablo makaralarını bir kaç basit değişiklik ile bahçeniz için doğal bir saksıya dönüştürme sizin elinizde.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.